Anna Tutak-Walas

Anna Tutak-Walas

fizjoterapeuta

 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, wydziału medycznego, kierunku fizjoterapia. Doświadczenie zdobywałam podczas pięciu lat studiów na licznych praktykach zawodowych. Na trzecim roku studiów otworzyłam gabinet fizjoterapii, który z sukcesem funkcjonuje do dziś.  Doświadczenie jakie zdobywam podczas pracy z lekarzami rehabilitacji medycznej jak i fizjoterapeutami podnosi mój poziom kwalifikacji, co przekłada się na skuteczność rehabilitacji z pacjentem.

Aby zapewnić jak najlepszą rehabilitację z każdym pacjentem pracuję indywidualnie. Staram się zapewnić kompleksowy proces rehabilitacji. Podstawą mojej pracy z pacjentem są ćwiczenia indywidualnie dobrane do wieku, schorzenia, natężenie dolegliwości oraz wyuczenie nawyków prawidłowej postawy. Drogą do sukcesu jest skuteczna rehabilitacja usunięcia przyczyny choroby a nie objawów. Dlatego w swojej pracy fizjoterapeuty stosuje również terapię manualną, techniki mięśniowo – powięziowe, które w skutecznie rozluźniają napięte mięśnie, zwiększają zakres ruchu, zmniejszają bóle i zawroty głowy, oraz objawy drętwienia i mrowienia.

Ćwiczenia rehabilitacyjne z pacjentem odbywają się na sali gimnastycznej wyposażonej w drabinki, maty rehabilitacyjne, lustro korekcyjne, piłki i taśmy Thera-Band, poduszki sensomotoryczne, piłeczki, wałki oraz cykloergometry. Uzupełnieniem terapii może być fizykoterapia jaką dobieram indywidualnie po przeprowadzonym wywiadzie: magnetronik, sollux, ultradźwięki, laser, krioterapia,  jonoforeza, Tens, interdyn, Kotza, diadynamik, elektrostymulacje.

Specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów przy następujących schorzeniach:

•    choroby i schorzenia kręgosłupa
•    dyskopatia
•    rwa kulszowa
•    rwa udowa
•    zespoły napięciowe i przeciążeniowe.

Kwalifikacje zawodowe

Zdobyta wiedza podczas pięciu lat studiów, liczne kursy i szkolenia, poświadczają, że moje kwalifikacje i pasja w pracy z pacjentem gwarantują dużą skuteczność leczenia narządu ruchu. Aby skutecznie leczyć swoich pacjentów ciągle poszerzam wiedzę w wielu szkoleniach i kursach.

Ukończone kursy:

– PNF
– McKenzie A,B (odcinek lędźwiowy i szyjno-piersiowy)
– Kinesiology Taping podstawowy i rozwijający
– Traumatologia sportowa 3D. Podejście interdyscyplinarne z wykorzystaniem analizy 3D w praktyce fizjoterapeutycznej
– Badanie i relaksacja mięśni , PIR, punkty spustowe
– Czytanie i analiza zdjęć RTG
– Mobilizacja tkanek miękkich
– Ćwiczenia równoważne i oporowe z zastosowaniem przyborów THERA BAD
– Wykorzystanie przyborów THERA BAND i TOGU w sensomotoryce, treningu funkcjonalnym oraz korekcji wad postawy
– Pierwsza pomoc przed medyczna
– Nowoczesne tendencje w terapii fizykalnej i ich rola we współczesnym świecie
– Menadżer w ochronie zdrowia
– Profesjonalny asystent zarządu
– CRAFTA – badanie i terapia układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego – ból i dysfunkcja obszaru czaszkowo-żuchwowego i czaszkowo-twarzowego.

Kontakt

tel. 783 784 123