Sylwia Rejewska Mateja

Sylwia Rejewska Mateja

fizjoterapeuta

 

Nazywam się Sylwia Rejewska-Mateja. Jestem magistrem fizjoterapii Uniwersytetu Rzeszowskiego i od ponad 3 lat pracuję w Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Nieustannie staram się zgłębiać wiedzę i doświadczenie poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach i szkoleniach, których odbycie potwierdzone jest stosownymi certyfikatami. Możecie Państwo zapoznać się z nimi w zakładce Certyfikaty i Kwalifikacje.

W swojej pracy opieram się o metodę NDT-Bobath, która jest stworzona do pracy z dziećmi i wymaga indywidualnego podejścia do maleństwa.

Z wielką pasją i zamiłowaniem pracuję z maluszkami od 0-4 roku, a każdy widoczny krok do przodu i efekt mojej pracy daje mi wiele satysfakcji.

METODA NDT-BOBATH

Metoda Bobath została wypracowana przez Bertę i Karela Bobathów i polega na hamowaniu odruchów patologicznych i normalizacji napięcia mięśniowego oraz ułatwieniu wyrobienia prawidłowych odruchów postawy i ruchów dowolnych.

Charakterystyczne dla tej metody jest stosowanie: dużej ilości prawidłowych odruchów, specyficznej formy ułatwiania ruchów oraz prawidłowego następstwa rozwojowego prowadzonych ćwiczeń.
Technika ułatwiania wykonywanych ruchów za pomocą rąk terapeuty pozwala na jednoczesne torowanie pożądanych i hamowanie niepożądanych elementów ruchowych.

Zaleca się jak najwcześniejsze usprawnianie dziecka, jednocześnie podkreśla się ważność uczestniczenia rodziców i stosowania przez nich zasad rehabilitacyjnych również w pełnym zakresie zabiegów pielęgnacyjnych, wykonywanych w ciągu całej doby przy dziecku.

Metoda Bobath jest bardzo logiczna, powiązana w całość, prosta w środkach i akceptowalna przez dzieci, jako naturalna (zgodna z ich naturalnymi potrzebami ruchowymi).

KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ NA KONSULTACJE?

Gdy coś Cię niepokoi i gdy Twój maluch prezentuje któryś z objawów:

– asymetria ułożeniowa, czyli układa główkę i ciało w jedną stronę,
– mocno się pręży, zaciska piąstki, odgina główkę do tyłu,
– nie lubi leżeć na brzuszku,
– ma wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe,
– nie potrafi wykonać funkcji adekwatnych do jego wieku (obroty, podpory, siad, czworakowanie itp.)

Jeżeli Państwa dziecko jest wcześniakiem lub po prostu chcą Państwo skontrolować maluszka zapraszam na konsultacje. Udzielam prywatnych wizyt w Gabinecie Rehabilitacji TUTMED ul. Architektów 11/U4 w Rzeszowie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu spotkania. Telefon bezpośredni do mnie 696445002 lub do gabinetu 783784123.

Kwalifikacje zawodowe

– Kurs doskonalący I stopnia z zakresu Integracji Sensorycznej
– Ocena Neurorozwojowa Niemowląt – wczesna interwencja
– Koncepcja NDT-Bobath w pracy z dziećmi – warsztaty wprowadzające
– Neurorozwojowe usprawnianie dzieci w wybranych jednostkach klinicznych-kręcz szyi, uszkodzenie splotu ramiennego, przepuklina oponowo rdzeniowa
– Neurorozwojowa diagnostyka i terapia niemowląt i dzieci starszych
– Podstawowe założenia, zasady i metodyka wieloprofilowego  usprawniania dzieci z wczesnym uszkodzeniem mózgu w systemie Nauczania Kierowanego” (I stopień)
– Podstawowe założenia, zasady i metodyka wieloprofilowego usprawniania dzieci z wczesnym uszkodzeniem mózgu w systemie Nauczania Kierowanego”- Staż
– Interdyscyplinarne leczenie dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym” – kurs podstawowy
– Interdyscyplinarne leczenie dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym” – kurs zaawansowany
– Trójwymiarowa terapia manualna stóp u dziecka
– Ocena gotowości do kamienienia, doustnego noworodków urodzonych przedwcześnie
– Techniki obsługi wcześniaka w inkubatorze i w trakcie wykonywania procedur medycznych
– Handling – czyli techniki obsługi noworodka i niemowlęcia optymalizujące jakość ich rozwoju

Kontakt

tel. 783 784 123