Gabinet Fizykoterapii w Rzeszowie
Fizykoterapia to proces polegający na zastosowaniu w celach leczniczych różnych bodźców fizykalnych, które w określony sposób wpływają na organizm człowieka, a które mogą pochodzić albo ze źródeł naturalnych, albo mogą być wytworzone sztucznie. Należą do nich w szczególności: energia elektryczna, energia świetlna, energia elektryczna, woda. Działania tych bodźców wpływają bezpośrednio na skórę i błonę śluzową, a także narządy i tkanki wewnętrzne organizmu.
Możemy Ci pomóc uniknąć problemów zdrowotnych
w takich schorzeniach jak:
ograniczenia ruchu i bolesność w stawach kończyn
fizykoterapia po operacji i zabiegu (rekonstrukcje więzadeł, artroskopia)
naciągnięcia i naderwania mięśni, ścięgien
zawroty głowy, migreny, ból głowy,
dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego
bóle kręgosłupa,
dyskopatia,
rwa kulszowa
fizykoterapia po kontuzjach i urazach sportowych,
fizykoterapia na ostrogi piętowe
fizykoterapia na ból kolana,
fizykoterapia na przykurcze
fizykoterapia na kolano,
fizykoterapia na rwę kulszową
Co nas wyróżnia?
Fizykoterapia w procesie leczenia odgrywa głównie rolę pomocniczą w całym procesie rehabilitacji i najczęściej występuje w połączeniu z innymi zabiegami fizjoterapeutycznymi. Każdorazowo przed podjęciem decyzji co do zastosowania zabiegu fizykoterapeutycznego lekarz prowadzący powinien skonsultować się z fizykoterapeutą, w celu zapoznania go z historią choroby oraz określić mu cel, który za pomocą danego zabiegu chce osiągnąć. W konfrontacji odwrotnej fizykoterapeuta informuje lekarza o wpływie przeprowadzonego zabiegu na stan zdrowia pacjenta.
Nasi Specjaliści
Anna Tutak-Walas
Konrad Różalski
Karolina Sowa
Artur Hrynkiewicz
Michał Mazur
Natalia Depowska
Dominika Kula
Jesteś zainteresowany? Zadzwoń do nas i umów wizytę. Postaramy Ci się pomóc!
Fizykoterapia Rzeszów
Realizujemy zabiegi na Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ oraz prywatnie.
Główny cel fizykoterapii
Efekt i skuteczność fizjoterapii można wytłumaczyć zasadą bodziec-reakcja, fizjologicznymi reakcjami organizmu na bodźce zewnętrzne. Rozróżnia się następujące formy odpowiedzi na bodziec:
- Efekt bezpośredni (np. zaczerwienienie skóry )
- Kontrregulacja / adaptacja (np. Zmniejszenie bólu lub wrażliwości słuchu)
- Długotrwała adaptacja / kondycjonowanie (np. wzmocnienie mięśni)
Formy leczenia w fizjoterapii często dzielą się na terapie czynne i bierne. Przy zabiegach biernych pacjent nie rozwija własnej aktywności ani ruchu. Jednak organizm reaguje na środki bierne w ramach zasady bodziec-reakcja.
Elektrolecznictwo lub elektroterapia to zespół zabiegów (wykonywanych metodą TENS) z wykorzystaniem prądów stałych lub impulsowych małej, bądź średniej częstotliwości. Podczas zabiegów prąd stały przepływa od jednego bieguna do drugiego prze tkanki nerwowe i mięśniowe, powodując zmianę ich pobudliwości i jednocześnie rozszerza naczynia krwionośne, usprawniając ich ukrwienie, zmniejsza ból oraz obrzęki. Istnieje kilka odmian elektrolecznictwa:
Diadynamik
Są to zabiegi wykorzystujące prądy diadynamiczne, które rozszerzają naczynia krwionośne i powodują lepsze ukrwienie tkanek, zmniejszając nawet silny ból; zabiegi wykorzystujące prądy interferencyjne, które wykorzystują prąd zmienny średniej częstotliwości i które usprawniają krążenie obwodowe i zmniejszają napięcie układu nerwowego
Laseroterapia
Jest to metoda polegająca na oddziaływaniu energii promieniowania laserowego o odpowiedniej mocy i długości fali na chore tkanki. Metody te wykorzystywane pobudzają wytwarzanie substancji przeciwbólowych w organizmie oraz przyspieszając gojenie się ran.
Ultradźwięki
Są to drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granice słyszalności ucha ludzkiego. W lecznictwie wykorzystuje się ultradźwięki o częstotliwości 800, 1000 i 2400 kHz. Działanie ultradźwięków to przede wszystkim wahania ciśnienia. Stosuje się go to działań przeciwbólowych, zmniejszenia napięcia mięśniowego, rozszerzenia naczyń krwionośnych, czy też hamowania procesów zapalnych.
Dodatkowo na koniec terapii można zastosować taping medyczny. Czyli specjalne oklejanie, które działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie czy stabilizująco.
Masz więcej pytań?
Napisz do nas!
Zapraszamy do Naszego Gabinetu Tutmed Rzeszów. Znajdujemy się na ul. Architektów 11/U4 (osiedle Zawiszy) w Rzeszowie. Zapraszamy Wszystkich którym doskwiera problem zdrowotny, potrzebują usług rehabilitacji, fizjoterapii w tym mieszkańców Rzeszowa oraz pobliskich miejscowości takich jak: Boguchwała, Tyczyn, Krasne, Łańcut, Strzyżów, Czudec, Dynów, Sanok, Krosno, Jasło, Lesko, Mielec, Dębica, Tarnobrzeg, Nowa Sarzyna, Nisko, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Sieniawa, Przeworsk, Ropczyce, Trzebownisko, Jasionka, Brzozów, Harta, Błażowa, Głogów, Sokołów, Bratkowice, Kraczkowa, Lutcza, Markowa, Kańczuga, Kamień, Jeżowe, Sędziszów a także Mieszkańcy pozostałych miejscowości z Województwa Podkarpackiego.