Krioterapia Miejscowa Rzeszów
Krioterapia jest zabiegiem leczniczym, który wykorzystuje ciekły azot o temperaturze – 165 stopni w krótkim czasie. W czasie 3 minutowego zabiegu aplikowanego miejscowo dochodzi do obronnej reakcji naczyń krwionośnych. W efekcie zwiększa się przepływ krwi przemiana materii, odżywianie i dotlenienie zmienionych chorobowo komórek.
W leczeniu urazów sportowych krioterapia ma szerokie zastosowanie. Większość urazów sportowych powstaje podczas powtarzających się cykli treningowych. Działające siły, doprowadzają do urazów i przeciążeń objawiających się w bólem i obrzękiem (objawy stanu zapalnego). Krioterapia przyśpiesza mikro krążenie przez kolejne 3 godziny po zabiegu, zapewniając drenaż chłonny przestrzeni miedzy komórkowej, co pozytywnie wpływa na zmniejszenie obrzęków i gojenie się urazów i zapaleń.
W naszym ośrodku ośrodku pracują terapeuci o wielu specjalnościach potwierdzonych certyfikatami i kursami.
Możemy Ci pomóc uniknąć problemów zdrowotnych
w takich schorzeniach jak:
ograniczenie bierne i/lub czynne ruchomości stawów w pozycji rozciągnięcia i skrócenia mięśnia
osłabienie
mięśnia
promieniowanie bólu według charakterystycznego wzorca dla każdego mięśnia
sztywność i osłabienie mięśnia wyraźne po długim odpoczynku lub przy braku aktywności
objawy wegetatywne: potliwość, łzawienie, lokalny skurcz naczyń krwionośnych
zaburzenia
czucia głębokiego
zaburzenia równowagi,
zawroty głowy
mrowienie, drętwienie,
pieczenie
Co nas wyróżnia?
Krioterapia działa przeciwbólowo (związane jest to ze zmniejszeniem szybkości przewodnictwa we włóknach nerwowych; hamowaniem nocyceptorów, czyli neuronów odpowiedzialnych za przewodzenie wrażeń bólowych oraz zmniejszeniem uwalniania mediatorów bólu).
Nasi Specjaliści
Anna Tutak-Walas
Konrad Różalski
Karolina Sowa
Artur Hrynkiewicz
Michał Mazur
Natalia Depowska
Dominika Kula
Jesteś zainteresowany? Zadzwoń do nas i umów wizytę. Postaramy Ci się pomóc!
Krioterapia Rzeszów
Realizujemy zabiegi na Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ oraz prywatnie.
Główny cel krioterapii w sporcie
W sporcie przeciążeniom ulegają struktury o słabym ukrwieniu takie jak; torebki stawowe, więzadła, ścięgna i mięśnie. Ponadto krioterapia hamuje procesy zapalne, które powstają przy regularnych treningach sportowych.
Krioterapia u sportowców ma bardzo ważne działanie, ponieważ wpływa na kolagen, który jest składnikiem ścięgien, więzadeł i mięśni, powodując zwiększenie ich elastyczności i odporności na rozciąganie. Zwiększając zarazem zakres ruchu.
Krioterapia jest bardzo dobrym zabiegiem w przypadku świeżych urazów, obrzęków, skręceń, zwichnięć, naciągnięć mięśni.
Wskazania do stosowania krioterapii w sporcie:
– Mięśnie: naciągnięcie, pęknięcie, napięcie, skurcz, stłuczenia, krwiaki,
– Ścięgna: skręcenia, rozciągnięcia, tendinopatie, zapalenia ścięgien i przyczepów (zapalenie ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zespół bolesnego barku),
– Stawy: uszkodzenia torebki stawowej i chrząstki,
– Przeciążenia: zespół rzepkowo-udowy (kolano biegacza), zespoły przeciążeniowe mięśni tylnej grupy uda i odcinka lędźwiowego, zapalenie rozcięgna podeszwowego,
– Przewlekłe obrażenia: zapalenie ostrogi piętowej, zmęczeniowe złamanie kości,
profilaktyka przeciążeń,
– Wspomaganie treningu wytrzymałościowego i wysiłkowego,
– Regeneracja po treningowa,
– Leczenie stawów i mięśni,
– Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
– Zapalenie okołostawowe,
– Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa,
– Dyskopatia.
Dodatkowo na koniec terapii można zastosować taping medyczny. Czyli specjalne oklejanie, które działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie czy stabilizująco.
Masz więcej pytań?
Napisz do nas!
Zapraszamy do Naszego Gabinetu Tutmed Rzeszów. Znajdujemy się na ul. Architektów 11/U4 (osiedle Zawiszy) w Rzeszowie. Zapraszamy Wszystkich którym doskwiera problem zdrowotny, potrzebują usług rehabilitacji, fizjoterapii w tym mieszkańców Rzeszowa oraz pobliskich miejscowości takich jak: Boguchwała, Tyczyn, Krasne, Łańcut, Strzyżów, Czudec, Dynów, Sanok, Krosno, Jasło, Lesko, Mielec, Dębica, Tarnobrzeg, Nowa Sarzyna, Nisko, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Sieniawa, Przeworsk, Ropczyce, Trzebownisko, Jasionka, Brzozów, Harta, Błażowa, Głogów, Sokołów, Bratkowice, Kraczkowa, Lutcza, Markowa, Kańczuga, Kamień, Jeżowe, Sędziszów a także Mieszkańcy pozostałych miejscowości z Województwa Podkarpackiego.