Masaż leczniczy Rzeszów
Masaż stosujemy w celu przeciw bólowym i zmniejszeniu napięcia mięśniowego. Głównie przy bólach kręgosłupa i stawów obwodowych. Masaż leczniczy wykonujemy przy bólach i zawrotach głowy, rwie kulszowej i rwie udowej, rwie barkowej, po urazach sportowych, wadach wrodzonych oraz wielu innych jednostkach chorobowych. W naszym ośrodku ośrodku pracują terapeuci o wielu specjalnościach potwierdzonych certyfikatami i kursami.
Możemy Ci pomóc uniknąć problemów zdrowotnych
w takich schorzeniach jak:
bóle kręgosłupa
dyskopatia
rwa kulszowa
ograniczenia ruchu i bolesność w stawach kończyn
masaż po operacji i zabiegu (rekonstrukcje więzadeł, artroskopia)
naciągnięcia i naderwania mięśni, ścięgien
masaż po kontuzjach i urazach sportowych
zawroty głowy, migreny, ból głowy, dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego
Co nas wyróżnia?
Wyróżniamy wiele rodzajów masażu m.in.: klasyczny, segmentarny, sportowy, relaksacyjny, kosmetyczny, odchudzający. Najpopularniejszym z nich jest masaż klasyczny. Stosujemy go w wielu jednostkach chorobowych w dziale ortopedii, neurologii, reumatologii, traumatologii i innych. Istnieje szereg wskazań do masażu w problemach kręgosłupa, stawów obwodowych, mięśni, nerwów, naczyń krwionośnych, trzewii. W zależności od użytych technik masaż może mieć działanie pobudzające (np. przy niedowładach wiotkich lub zanikach mięśniowych) bądź rozluźniające (m.in. w niedowładach spastycznych lub rwie kulszowej).
Nasi Specjaliści
Anna Tutak-Walas
Konrad Różalski
Karolina Sowa
Artur Hrynkiewicz
Michał Mazur
Natalia Depowska
Dominika Kula
Jesteś zainteresowany? Zadzwoń do nas i umów wizytę. Postaramy Ci się pomóc!
Masaż Rzeszów
Realizujemy zabiegi na Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ oraz prywatnie.
Warto pamiętać, że wynik leczenia zależy nie tylko od samego masażu, ale także od wielu innych czynników, jak chociażby poziomu aktywności fizycznej pacjentów, odżywiania, stylu życia, stresu i wielu innych.
Przeciwwskazania do stosowania masażu:
– gorączka
– krwotok lub ryzyko wystąpienia
– choroby zakaźne
– ostre stany zapalne
– zapalenie żył
– niewyrównane wady serca
– tętniaki
– owrzodzenia
– choroby skóry, z pęcherzami, wypryskami lub przerwaniem ciągłości.
Wykonujemy masaż:
– leczniczy
– relaksacyjny
– sportowy
– drenaż limfatyczny
– z elementami terapii manualnej
– z punktami spustowymi
Etap I
Przed rozpoczęciem masażu należy w celach diagnostycznych przeprowadzić wywiad. Istotne jest określenie celu i wykluczenie przeciwwskazań. Na tej podstawie planuje się schemat działania dla konkretnego pacjenta. Podstawowa liczba zabiegów w serii to 10. Jednak w zależności od efektu, ilość zabiegów może wzrosnąć do 30.
Etap II
Następnie należy zrobić 2 tygodniową przerwę, aby odzwyczaić organizm od masażu. Po serii zabiegów dolegliwości powinny ustąpić, bądź znacząco się zmniejszyć. Czas trwania masażu uzależniony jest od rodzaju schorzenia, powierzchni masowanej i aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Zatem masaż jednej części ciała trwa nie mniej niż 10min, a całościowy 45-60min
Etap III
Po każdym zabiegu pacjent powinien odpocząć 15-20 min, szczególnie unikając gwałtownego oziębiania ciała bezpośrednio po. Masaż ingeruje w procesy fizjologiczne organizmu, wiec po pierwszych 3 do 5 zabiegach można odczuwać pozorne pogorszenie się stanu zdrowia. W czasie rehabilitacji warto by pacjent skupił sie na odpoczynku i relaksie. Należy zrezygnować z cięższych prac, unikać stresu, aby organizm miał jak najlepsze warunki do regeneracji.
Dodatkowo na koniec terapii można zastosować taping medyczny. Czyli specjalne oklejanie, które działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie czy stabilizująco.
Masz więcej pytań?
Napisz do nas!
Zapraszamy do Naszego Gabinetu Tutmed Rzeszów. Znajdujemy się na ul. Architektów 11/U4 (osiedle Zawiszy) w Rzeszowie. Zapraszamy Wszystkich którym doskwiera problem zdrowotny, potrzebują usług rehabilitacji, fizjoterapii w tym mieszkańców Rzeszowa oraz pobliskich miejscowości takich jak: Boguchwała, Tyczyn, Krasne, Łańcut, Strzyżów, Czudec, Dynów, Sanok, Krosno, Jasło, Lesko, Mielec, Dębica, Tarnobrzeg, Nowa Sarzyna, Nisko, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Sieniawa, Przeworsk, Ropczyce, Trzebownisko, Jasionka, Brzozów, Harta, Błażowa, Głogów, Sokołów, Bratkowice, Kraczkowa, Lutcza, Markowa, Kańczuga, Kamień, Jeżowe, Sędziszów a także Mieszkańcy pozostałych miejscowości z Województwa Podkarpackiego.